Aile Anayasası ve Kurumsallaşma İşlemleri

Aile Anayasası ve Kurumsallaşma İşlemleri

Mesaj Gönder

Size Ulaşalım

Aile Anayasası ve Kurumsallaşma İşlemleri

Şirketlerin sağlıklı yaşamını sürdürebilmesi için yol göstericiyiz.

Aile şirketlerinin kurumsallaşma yolunda attıkları önemli adımlarla birlikte, şirket yönetiminde yer alan aile bireyleri arasındaki ilişkinin de şirketin kurumsallaşmasına paralel olarak belirlenmesi, aile üyelerinin şirketteki görev ve yetkilerinin net bir şekilde ortaya çıkartılmasının önemi gün geçtikçe artmaktadır. 

Söz konuşu düzenlemeler ticaret hukuku, borçlar hukuku ve miras hukuku metinlerinin doğru şekilde oluşturulması ve tüm ilkeleri de ortaya koyan bir Aile Anayasasi hazırlanmasıyla yapılmakta ve şirketin ikinci, üçüncü nesillere aktarımı sağlanmakadır.

SCH-Legal olarak 20 yıla yakın bir süredir devam eden ve geniş uzman kadromuz ile yerli ve yabancı müvekkillere aktif olarak Aile Anayasası ve Kurumsallaşma alanında hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Aile Anayasası ve Kurumsallaşma alanında vermiş olduğumuz danışmanlık hizmetleri kısaca; aile şirketlerinin genel olarak analizinin yapılması, kurucular ve aile bireyleriyle birebir görüşmelerin yapılması, tespitlerin ortaya konması ile tarafların beklentilerinin tespit edilerek şirkete ve aileye ilişkin ticaret hukuku metinleri, borçlar hukuku metinleri ve miras hukuku metinlerinin hazirlanmasi ve tüm bunları destekleyen bir ana Aile Anayasasi metninin hukuka uygun şekilde hazırlanmasından oluşmaktadır.

Her ailenin ve şirketin yapısının farklı olduğu düşünüldüğünde Aile Anayasasi hazirlanmasi sürecinde her somut olaya özgü çözümler sunma özelliği ile ön plana çıkan SCH-Legal bu doğrultuda her olay özelinde, ayrı ve detaylı bir çalışma yürüterek müvekkillerinin Aile Anayasası ve Kurumsallaşma çalışması ile sağlayacağı yararı maksimize etmeyi hedeflemektedir.

Bu kapsamda SCH-Legal olarak bu alanda verilecek olan danışmanlık hizmeti ve yürütülecek olan çalışmada; ailenin ve şirketin analizinin doğru bir şekilde yapilmasi. Aile Anayasasının ve şirketin yeniden kurgulanmssı süreci için en uygun yol haritasının çıkanlması iş!emleri sizlere en uygun şekilde hazırlanarak sunulmaktadır.