Marka
Patent
Tasarım

Marka, Patent,
Tasarım Hukuku

Mesaj Gönder

Size Ulaşalım

Marka – Patent – Tasarım Hukuku

Mühendis ve hukukçu uzmanlarla benzeriz bir ekibiz.

Marka

Marka vekillerimiz ve uzman avukatlanmızla marka başvurunuzdan tescil edilmesine kadar olan tüm süreçte hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Markanızın korunması adına gerekli takibi yapmakta ve gelen itirazları cevaplamaktayız. Taklitle mücadele ekiplerimiz ile sahada delil tespiti, arama-el koyma gibi faaliyetleri hızla yerine getirmekteyiz.

Tasarım

SCH-Legal tasarım başvurusu, tescili ve iptali sürecinde ve hükümsüzlük ve tazminat davalannda ile ilgili olarak avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

SCH-Legal olarak tasarım hukuku alaninda edindiğimiz deneyim ve bilgiler çerçevesinde; tasarım başvurusu ve tescili, tasarım devri, tasarımda isim ve adres değişikliği, tasarım ihlali işlemlerinin takip edilmesi, tasarım başvurusuna itiraz, tasarım rehni, tasarım lisansı ve haczi, ihtiyati tedbir, baskın ve el koyma işlemleri, Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılan başvuru süreçlerinde hukuki destek vermekteyiz

Patent

Patent ve faydalı modelinizin yurt içinde ve yurt dışında başvuru ve tescil süreçlerinde hukuki danışmanlık sunmaktayız. Patentinize ya da faydalı modelinize ilişkin haklarınız ihlal edildiğinde ihtisas mahkemelerinde hukuk ve ceza davalannızı yürütmekteyiz.

Mahkemeden tecavüzün önlenmesini, durdurulmasini, tespit edilmesini ve giderilmesini talep halinde, ürünlere el koyma ve tazminat isteminde bulunma sürecinde uzman avukatlanmız hukuki destek vermektedir.